Menu Close

Kovo 20 d. – Pasaulinė burnos sveikatos diena

Kovo 20 d. minima Pasaulinė burnos sveikatos diena. Burnos sveikatos diena – puiki proga visuomenei priminti burnos sveikatos išsaugojimo svarbą ir priemones, nes sveiki dantys padeda išsaugoti bendrąją žmogaus sveikatą bei gerą savijautą.

Kodėl būtent kovo 20-oji pasirinkta šiai dienai paminėti?

Pripažįstama, kad:

  • Senjorai privalo turėti bent 20 natūralių dantų, kad būtų laikomi sveikais.
  • Vaikai turi turėti 20 pieninių dantų.
  • Sveiki suaugę žmonės turi turėti 32 dantis ir nė vieno dantų ėduonies.
  • Pastarąjį teiginį galima išreikšti skaičiais: 3; 2; 0 –  tai yra būtent kovo 20 dienos skaitmeninė išraiška.

Geri burnos priežiūros įgūdžiai, rizikos veiksnių vengimas (tabako, alkoholio, nesveiko maisto), reguliari burnos sveikatos patikra nuo ankstyvos vaikystės gali užtikrinti optimalią burnos sveikatą vyresniame amžiuje.

SVARBU:

  • Dantis būtina valyti du kartus per dieną ne trumpiau nei dvi minutes;
  • Padėti savo vaikams išvalyti dantis iki jiems sueis bent jau 8-eri metai;
  • Savo pavyzdžiu demonstruoti šeimoje dantų valymo svarbą.

Nepamirškime, norint saugoti vaikų dantis ir  išvengti dantų ėduonies siūloma pasinaudoti nemokama galimybe vaikų krūminius dantis padengti silantais. Silantai – dantų ėduonies profilaktikai skirta medžiaga, kuri giliai įsiskverbia į sveikų krūminių dantų vageles ir duobeles, hermetizuoja jas ir neleidžia ten patekti bakterijoms ir angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Taip vaikų dantukai yra apsaugojami nuo ėduonies. Norint gauti šią paslaugą nemokamai, reikia kreiptis į gydytoją odontologą arba burnos higienistą, kuris dirba gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su ligonių kasomis dėl šių paslaugų teikimo, ir užsiregistruoti pas jį vizitui. Dantų silantavimo paslauga teikiama vaikams  nuo 6 iki 14 metų.(VLK informacija)

Kovo 20 d., minint Pasaulinę burnos sveikatos dieną, bendradarbiaujant su Klaipėdos valstybine kolegija, Simono Daukanto progimnazijoje vyks burnos higienos  pamokos, kurių metu  mokiniai  susipažins, kodėl reikia saugoti ir prižiūrėti dantis ir burną. Pamokų metu  mokiniai  bus supažindinti su būdais, ką daryti, kad dantys būtų sveiki, kada ir kokiomis priemonėmis juos valyti. Vyks diskusija, kokie maisto produktai kenkia dantims ir kurie tausoja.   

Burnos sveikata suteikia galimybę kalbėti, šypsotis, kvėpuoti, ragauti, kramtyti, nuryti, gyventi be skausmo, diskomforto ar ligų. Ir visai nesvarbu, kokio jūs amžiaus, burnos sveikata yra gyvybiškai svarbi jūsų bendrai sveikatai ir gerai savijautai!

Skip to content