Menu Close

Minėjome tarptautinę dieną be automobilio

diena be automobilio

1998 m. pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje. 2000 m. tokia akcija jau buvo surengta 760-yje Europos miestų. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Žmonės raginami bent šią dieną mieste nevažinėti automobiliu, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

Be to, ne mažesnė problema yra eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse. Todėl Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Viktorija Petrutytė, Gidonė Metrikienė kartu su policijos pareigūnėmis Aušra Baločkiene ir Jūrate Kazlauskiene surengė atšvaitų dalinimo akciją. Ši akcija buvo surengta siekiant atkreipti dėmesį, kad tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui, pėstiesiems prisisegus atšvaitą yra vienas iš efektyviausių saugumo priemonių išvengti nelaimingų atsitikimų gatvėje arba šalia jos. 

diena be automobilio

diena be automobilio2

Skip to content