Menu Close

Pasaulinė vandens diena

Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. ???
Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.
Vanduo – gyvybiškai svarbus mitybos komponentas, nes organizme atlieka reikšmingas fiziologines funkcijas. Primename, kad būtina organizme palaikyti vandens balansą. Suaugusiam žmogui skysčių derėtų išgerti 1,5 –2 ,2 litro per dieną. Netekęs 1 – 1,5l vandens, žmogus pradeda jausti troškulį.
Netekęs apie 12 – 20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties medžiagų apykaitos produktais. Jeigu taip atsitiktu, kad mūsų organizmas netektu didelio kiekio vandens tada gali pasireikšti dehidratacija (silpnumas, dingęs apetitas, paraudusi oda, deginimas skrandžio srityje, galvos svaigimas, sausas kosulys, džiūstanti burna). Taip pat gresia pavojus širdies-kraujagyslių, kvėpavimo ir termoreguliacinės sistemų veiklai.
Su vandeniu iš virškinimo trakto įsiurbiamos maisto medžiagos, pašalinami medžiagų apykaitos produktai. Vanduo, kurį organizmas gauna su daržovėmis, uogomis ir vaisinių augalų antpilas yra labai naudingas, nes jame yra ištirpusių įvairių biologiškai veiklių medžiagų. Daugiau vandens reikia gerti sergant kepenų ir tulžies latakų ligomis, esant ūminiams ir lėtiniams apsinuodijimams, taip pat užkietėjus viduriams.
Taigi, kokį vandenį reikia gerti, kad geriausiai numalšintumėte troškulį ir išliktumėte sveiki:
?Nerekomenduojama gerti daug stipriai mineralizuoto vandens, nes jame esantys mineralai – tai druskos, kurių pertekliaus organizmas neįsisavina, taigi, jos nusėda ir kaupiasi. Jeigu vandens trūkumą kompensuotume gerdami tik tokį vandenį, sukauptume nemažai druskų;
?Angliarūgštės prisotintas vanduo maloniau numalšina troškulį, tačiau sukelia skrandžio rūgštingumą;
?Nerekomenduojama gerti saldžių gazuotų gėrimų, nes juose yra įvairiausi cheminiai priedai, suteikiantys šiems gėrimams spalvą ir skonį, ir didelis kiekis cukraus. Išgėrus tokio skysčio, jo norisi dar ir dar. Malšindami troškulį šiais gėrimais, neatgausime druskų, kurių netenkame prakaituodami.

Skip to content