Menu Close

gegužės 10 d. Judėjimo sveikatos labui diena

f67f7bd660bd22e1f7223cc2ed05db55

f67f7bd660bd22e1f7223cc2ed05db55

Nuo 2002 m. kiekvienais metais gegužės 10 d. minime Judėjimo sveikatos labui dieną. Vienas reikšmingiausių sveikatos stiprinimo veiksnių yra pakankamas fizinis aktyvumas ir sveika mityba. Nepakankamas judėjimo aktyvumas yra vienas iš didžiausių lėtinių ligų išsivystymo faktorių. Pasak Pasaulio Sveikatos organizacijos, pakankamas judėjimo aktyvumas teigiamai veikia nuotaiką, savigarbą, gerina fizinę išvaizdą ir laikyseną, mažina priešlaikinį mirtingumą ir nutukimą, hipertenziją, širdies – kraujagyslių ligas.

Daugumoje profesijų vyrauja protinis darbas, stresinės situacijos, o fiziniam aktyvumui nelieka vietos, vis teisinamės laiko trūkumu. Jei per mažas fizinis aktyvumas, turime padidintą riziką susirgti. Tačiau, jei norime būti sveikais iki senatvės, dalį savo laiko skirkime kūno stiprinimui. Fizinis aktyvumas ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresą, depresiją, gerėja miegas ir geriau pailsime.

Fizinis aktyvumas ir suderinta tinkama mityba padėtų išspręsti daugelį su antsvoriu ir nutukimu susijusių problemų. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vidutinio intensyvumo fizinį judėjimą, pvz., spartų žingsniavimą ne trumpiau nei 30 min. kasdien ir ne mažiau kaip 5 kartus per savaitę. Vaikščiojimas naudingas visiems, ypač sėdimą darbą dirbantiems. Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria kuo dažniau eiti į darbą pėsčiomis, o vakarais kuo daugiau judėti.

Nepakankamą fizinį aktyvumą lemia nežinojimas, kas yra pakankamas fizinis aktyvumas ir kokia jo nauda sveikatai, senėjimui, kūno svoriui ir bendrai savijautai. Tačiau, pradėjus sportuoti, labai greitai pajuntami teigiami pokyčiai: gerėja savijauta, atsiranda noras geriau atrodyti, įdomiai leisti laisvalaikį bei stiprinti sveikatą. Jei Jūsų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, niekada nevėlu pradėti sportuoti. Kiekvienas gali pasirinkti tinkamą sporto rūšį.

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad vyksta šiaurietiškojo ėjimo mokymai, mankštos nėščiosioms ir darbingo amžiaus žmonėms, dviračių žygiai Kretingos rajono apylinkėse ir bėgimo užsiėmimai su kvalifikuotu treneriu.

Nenukelkime gyvenimo rytdienai, dabar gyvenkime ir leiskime laiką aktyviai!

 

Skip to content