Menu Close

Kaip per šalčius pasirūpinti savimi?

Paskutinėmis vasario dienomis sulaukėme tikros žiemos. Pastarosiomis dienomis vyraujantis šaltis – tikras išbandymas mūsų sveikatai. Tokiu oru padidėja traumų paslydus ir parkritus bei nušalimų pavojus. Visuomenės sveikatos specialistai pataria kaip nenukentėti nuo neigiamo šalčio poveikio.

Apranga. Renkitės šiltai ir patogiai, keliais drabužių sluoksniais. Geriausia, kad apatiniai drabužiai būtų iš natūralaus audinio (vilnos ar šilko). Viršutinis drabužių sluoksnis – neperpučiamas vėjo. Būtinai pridenkite visas kūno vietas: mūvėkite ausis dengiančią kepurę, ryšėkite šaliką, rekomenduojama, kad jis dengtų burną, dėvėkite pirštines – geriau kumštines. Reikėtų pasistengti nesuprakaituoti ar kitaip nesušlapti: drėgni drabužiai atšaldo kūną ir tokius būtina kuo greičiau pakeisti sausais. Taip pat neikite į lauką tik ką išsimaudę ir nusiprausę.

Avalynė. Jūsų pasirinkta avalynė turėtų būti pakankamai laisva ir nespausti. Rinkitės batus, kurių padas grubus. Per šalčius mūvėkite vilnones kojines, dar geriau jei mūvėsite dvi poras. Norėdami, kad kojos nesušaltų, judinkite kojų pirštus batų viduje.

Apsaugos priemonės. Vakare patepkite veidą ir rankas riebiu kremu. Esant reikalui ir ryte prieš eidami į lauką veidą ir rankas pasitepkite riebiu kremu, kurio sudėtyje nėra vandens Pasirūpinkite ir lūpomis – jas patepkite riebiu lūpų pieštuku, bičių vašku, šaltalankių ar kitu augaliniu aliejumi.

Mityba. Esant šalčiams nesilaikykite dietų. Stenkitės vartoti kaloringesnį, dažniau šiltą maistą – taip organizmas pasigamins pakankamai energijos. Patariama atsisakyti ir alkoholinių gėrimų, stengtis nerūkyti, nerekomenduojama vartoti daug kofeino turinčių produktų – čia esančios medžiagos skatina organizmą greičiau prarasti šilumą.

Fizinis krūvis. Venkite sunkių fizinių darbų. Tai ypač svarbu sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Šaltas oras papildomai apkrauna širdį. Taip pat stenkitės neliesti šaltų objektų plikomis rankomis ar remtis į metalinius daiktus. Taip pat stebėkite savo kūno pokyčius: jei jaučiate, kad kvėpuoti darosi sunkiau, pradedate drebėti, prarasti pusiausvyrą, nedelsiant grįžkite į šiltą patalpą.

Skip to content