Menu Close

Mokymai „Sveikatai palanki mityba“

Balandžio 16 d. vyko specializuoti praktiniai kursai bendruomenei „Sveikatai palanki mityba“. Susirinkę dalyviai, turėjo progą išklausyti, kokia yra sveikatai palanki mityba, ir kaip pasirinkti maisto produktus, kurie mūsų sveikatai būtų palankūs.

Pirmojoje mokymų dalyje diskutavome, kokia mityba yra šeimoje, kas trukdo mums sveikai maitintis, kaip maistą paversti savo draugu, o ne priešu. Sužinojome vandens poreikį pagal kūno masę. Buvo aptarta mityba ugdymo įstaigose. Diskutavome kaip įpratinti vaikus maitintis sveikai namuose. Lektorė papasakojo apie druskos ir cukraus vartojimą, sužinojome, kokie druskos, cukraus kiekiai yra kasdieniuose patiekaluose.

Antrojoje dalyje vyko sveikatai palankių patiekalų gamyba. Gaminome grikių blynelius su varške ir špinatais, perlinių kruopų košė su cukinijomis, prieskoninėmis daržovėmis, kmynais ir čiobreliais, sumuštiniai su varškės kremu ir žalumynais ir desertą – jogurtą su chia sėklomis ir uogomis. Po gamybos degustavome visus patiekalus, įvertinome, lektorė pasidalino gerąją patirtimi.

Dėkojame VšĮ „Tikra mityba“ ir Kretingos lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“ už bendradarbiavimą!

{gallery}Sveikatai_palanki_mityba{/gallery}

Skip to content