Menu Close

Priešpiečių dėžutė – ką dėti, kad būtų sveika ir skanu?

0913 BentoBox Blog Nicoise

Kadangi prasidėjo nauji mokslo metai, dažnai tėvams kyla klausimas, tai ką galima įdėti vaikams į priešpiečių dėžutę, kad būtų sveika ir skanu. Priešpiečius reikėtų valgyti apie 10 valandą, nes dažniausiai pietūs valgome 12 val.
Patarimas tėvams, reikis dėti maistą, kurių sudėtis kuo lengvesnė, kad jis būtų šviežiai ruoštas, turėtų mažiau druskos ir cukraus, daugiau skaidulinių medžiagų. Valgyti reikėtų reguliariai, įvairiai, saikingai. Kuo įvariau valgysime kasdien, tuo organizmas gaus visas jam reikalingas medžiagas (vitaminų, mineralinių medžiagų ir t.t.). Porcijos dydis turėtų būti nuo 150 iki 300 g.
Svarbu, kad priešpiečių dėžutėje visuomet būtų bent žiupsnelis šviežių uogų, vaisių arba daržovių – tinka virtos daržovės, įvairūs žalumynai ir jų pagaminti produktai. Taip pat reikėtų nepamiršti valgyti visaverčių kruopų, miltų, dribsnių gaminių, viso grūdo duonos (namuose kepti sausainiai, keksiukai ir pan.). Užkrimsti ir energijai pakelti galima pasiimti sveikatai palankių produktų kaip: riešutų, sėklų ir iš jų pagamintų patiekalų. Galimi ir pieno produktai, tačiau jie greitai genda, todėl vertėtų juos laikyti atitinkamoje temperatūroje.
Priešpiečiams netinka greitai pasisavinami angliavandeniai (šokoladiniai batonėliai, saldainiai, saldūs ir baltų miltų sausainiai) – tai tuščios kalorijos, jos sukelia gliukozės šuolius kraujyje ir išbalansuoja imuninę sistemą. Sotumo jausmas yra trumpalaikis, pavalgę tokius užkandžius norėsime greitai vėl valgyti, todėl kito valgymo metu vaikas persivalgys ir dažniausiai – menkaverčio maisto.
Ruošiant vaikų priešpiečių dėžutę, derėtų nenukrypti į kraštutinumus ir laikytis subalansuotos mitybos režimo.

 0913 BentoBox Blog Nicoise

Skip to content