Menu Close

Savivaldybių skirstymas pagal šviesoforo principą

❌

Vyriausybės pasitarime buvo apsispręsta dėl šalies savivaldybių suskirstymo pagal koronaviruso paplitimą į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zonas. Toks skirstymas įsigaliotų nuo pirmadienio. Taip į lokalų karatiną patektų 12 šalies savivaldybių: tarp jų ir Kretingos rajonas.
❌Karantinas bus įvestas nuo spalio 26 dienos vidurnakčio iki lapkričio 9 dienos 24 valandos.
❌Įvedus lokalų karantiną, būtų ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
❌Asmenys įpareigoti viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.
❌Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu (kai darbuotojai kas savaitę rotacijos principu dirba nuotoliniu būdu tokiu režimu: 5 darbo dienas dirbama darbo vietoje, kitas 5 darbo dienas dirbama nuotoliniu būdu ir t. t.) ir atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.
❌Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.
❌Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose, teritorijose ir (ar) šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų (toliau – pirkėjas) srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.
❌Paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.
❌Draudžiamas vyresnių nei 14 metų pacientų lankymas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus sunkius ligonius ir gimdyves, draudžiamas lankymasis ir socialinės globos įstaigose.
❌Rekomenduojama religinėms bendruomenėms apeigas organizuoti vengiant susibūrimų arba jų visai atsisakyti.
❌Iki lapkričio 8 d. ugdymo procesas visoje Lietuvoje bus perkeliamas į nuotolinę erdvę: vieną savaitę bus mokinių atostogos, antrąją savaitę ugdymo procesas turės vykti nuotoliniu būdu. T. y. nuo spalio 26 dienos iki lapkričio 3-ios dienos – mokinių atostogos, o dar po savaitės – mokiniai savaitę turės mokytis iš namų.
❌Lietuvoje trumpinamas maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų darbo laikas: šių įstaigų veikla bus vykdoma nuo 7 iki 24 valandos.

‼️ Karantino paskelbimas leis sustiprinti COVID–19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės valdymą, užtikrinti ribojimo priemonių taikymą ‼️

Konkrečių paaiškinimų ir rekomendacijų bei tikslesnės informacijos iš Vyriausybės dar laukiame, sprendimus savivaldybės priims artimiausiu metu ir kuo skubiau informuosime gyventojus.

Skip to content