Menu Close

Spalio – 10 d. Pasaulinė psichikos sveikatos diena

2021 metų kampanijos šūkisPsichikos sveikatos priežiūra visiems: paverskime tai realybe! Hashtagas #WorldMentalHealthDay

Spalio 10 – ąją minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, nuo COVID-19 pandemijos pradžios praėjo daugiau nei 18 mėnesių. Kai kuriose šalyse gyvenimas grįžta į senas vėžias, bet kitose šalyse perdavimo ir hospitalizavimo rodikliai išlieka dideli, sutrikdydami šeimų ir bendruomenių gyvenimą.

Visose šalyse pandemija padarė didelį poveikį žmonių psichinei sveikatai. Ypač nukentėjo kai kurios grupės, įskaitant sveikatos priežiūros ir kitus priekinės linijos darbuotojus, studentus, žmones, gyvenančius vienus ir turinčius psichikos sveikatos sutrikimų. Tuo pačiu metu 2020 m. viduryje atlikta PSO apklausa aiškiai parodė, kad pandemijos metu psichikos, neurologinių ir medžiagų vartojimo sutrikimų paslaugos buvo gerokai sutrikdytos.

Tačiau turime puikių žinių. 2021 m. gegužės mėn. vykstančios Pasaulinės sveikatos asamblėjos metu vyriausybės iš viso pasaulio pripažino būtinybę visais lygmenimis plėtoti kokybiškas psichikos sveikatos paslaugas ir patvirtino PSO išsamų 2013–2030 m. Psichikos sveikatos veiksmų planą, įskaitant atnaujintas plano įgyvendinimo galimybes ir pažangos matavimo rodiklius.

Pasaulinė psichikos sveikatos diena suteikia galimybę vyriausybės vadovams, pilietinės visuomenės organizacijoms ir daugeliui kitų kalbėti apie veiksmus, kurių jie jau imasi ir kurių ketina imtis siekdami šio tikslo.

Informaciją parengė:

Lina Martinkienė

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Informacija parengta remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos informacija.

Šaltinis: https://www.who.int/campaigns/world-mental-health-day/2021/about

Skip to content