Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla kovo mėnesį

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ su visuomenės sveikatos specialiste Vaidute Šeiriene, vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus apie dantų priežiūrą, piešė piešinius, aptarė ir išsiaiškino lankstinuko „Patarimai, kaip prižiūrėti dantis“ informaciją – kaip ir kodėl reikia valytis dantukus. Praktinių užsiėmimų metu, naudojo metodines priemones, dantų modelį ir šepetėlį. Vaikai ne tik žiūrėjo, bet ir patys turėjo galimybę pabandyti valyti dantis. Po praktinių užsiėmimų aptarė, ką vaikai turėtų valgyti ir ko turėtų vengti, norėdami turėti sveikus ir gražius dantukus.

Kretingos lopšelio – darželio „Žilvitis“ „Ežiukų“ grupės vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste Urte dalyvavo pamokėlėje „O kaip eiti miegoti?” Vaikai kūrė savo miego rutinos / higienos grafikus, kurie padės išlaikyti cirkadinį ritmą. Visuomenės sveikatos specialistė Urtė papasakojo, kas lemią kokybišką miegą, kokios būna pasekmės ilgai nemiegojus, kiek reikia miegoti, kad poilsio netrūktų. Vaikai buvo nustebę sužinoję, kad kūdikiai miega net 16-18 val. per parą.

Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Rasa“ vyko paskaitėlės vaikams „Draugystė su vaisiais ir daržovėmis“, kurias pravedė visuomenės sveikatos specialistė Olga Paulauskienė. Vaikai sužinojo apie vaisių ir daržovių naudą augančiam organizmui. Žaidė, tyrinėjo, praplėtė žinias apie vaisius ir daržoves, patyrė džiugių emocijų ir atradimo džiaugsmą.

Kovo mėnesį pasaulinę vandens dieną paminėjo darželiai-lopšeliai: „Pasaka“ , „Rasa“, „Žilvitis“ , „Ąžuoliukas“. Vaikams vyko įvairios edukacines–eksperimentinės veiklos vandens tema. Ugdytiniams buvo pasakojama, kodėl vanduo yra toks gyvybiškai svarbus. Vaikai apie vandenį sužinojo daug įdomių dalykų: kokį vandenį gerti yra sveika, kaip ir kodėl jį reikia taupyti, kiek vandens reikia išgerti per dieną. Grupėse vyko diskusijos apie vandens reikšmę žmogui, gyvūnui, augalui. Vaikai žaidė žaidimus, žiūrėjo mokomuosius filmukus ir skaidres apie vandenį, piešė piešinius. Užsiėmimų metu mažieji ne tik pagilino žinias apie vandenį ir jo svarbą, bet ir linksmai bei turiningai praleido laiką.

Skip to content