Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla lapkričio mėnesį

Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Bitučių“ grupės vaikučiai turėjo aktyvią pamokėlę – mankštino ir masažavo pėdutes, kad jos būtų sveikos ir tinkamai formuotųsi. Septintaisiais vaiko gyvenimo metais visiškai susiformuoja vaikų pėdutės. Taisyklingam pėdos formavimuisi didelę įtaką turi vaiko fizinė veikla: svarbu pasirūpinti, kad jis pakankamai daug judėtų (vaikščiotų, plaukiotų, važinėtų dviračiu, ir t.t.), vaikščiotų basomis įvairiais paviršiais (per smėlį, žolę, ir t.t.).  Vaikai su dideliu noru atliko plokščiapėdystės profilaktikai skirtus pratimus. Mankštą pravedė visuomenės sveikatos specialistė Judita Matutienė.

Lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“ su visuomenės sveikatos specialiste Dalia Kinčiuviene vyko sportinė pramoga „Sportuojantis koridorius“, kurios tikslas – aktyviai ir linksmai eiti koridoriumi įveikiant visas kliūtis. Įstaigos koridoriuose buvo paruošta įvairiausių užduočių, kurias noriai stengėsi įveikti vaikai. Netradicinis užsiėmimas suteikė vaikams, daug emocijų, džiugių akimirkų visai dienai.

Lapkričio 18 d. Kretingos lopšelis–darželis „Žilvitis“ minėjo Europos supratimo apie antibiotikus dieną. Visuomenės sveikatos specialistė Urtė Vaškytė patikrino darbuotojų žinias apie antibiotikų vartojimą. Teisingai atsakę į visus anketos klausimus darbuotojai buvo apdovanoti rankų dezinfekciniais skysčiais, tam, kad bakterijos jų nepultų ir būtų išvengta antibiotikų vartojimo! Todėl šviesti suaugusiuosius taip pat svarbu, kad suprastų medikamentų svarbą bei paskirtį, o jų organizmai nebūtų nualinti perteklinio antibiotikų vartojimo. Švieskime ir kalbėkime apie antibiotikus plačiau!

Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Obuoliukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Kačiukų“ grupėse vyko pamokėlės „Sveiki dantukai –graži šypsena”. Vaikai dalinosi savo žiniomis apie dantų priežiūrą, jų valymą. Apžiūrėjo neprižiūrėtų dantų muliažą, taip pat parodė, kaip valo savo dantukus. Visuomenės sveikatos specialistė Urtė Vaškytė priminė vaikučiams, pagrindines burnos higienos taisykles.

Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenėje paminėta 2022 metų „Pyragų diena“. Tai kūrybiškumo skatinimas ieškant naujų skonių, receptų sveikatai palankesnių pyragų gamyboje, dalijimasis su kitais bei aukojimas kilniam tikslui. Vadovaudamiesi maitinimo tvarkos aprašo rekomendacijomis, vaikai su tėveliais kepė pyragus, o vaišinosi jais grupėse. Aptarę šios dienos esmę aukojo pinigėlius, kuriuos skyrė Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Kretingos viltis“.

Su Kretingos lopšelio–darželio „Žilvitis“ „Saulučių“ grupės auklėtiniais vyko pamokėlė „Arbatas geriu sveikas esu“. Vaikai gilino žinias apie arbatą. Lygino kas geriau – saldinti gazuoti gėrimai ar arbata. Plačiau aptarė skirtingas arbatos rūšis, bei jų naudingąsias savybes. Sužinojo kokių įvairių gali būti džiovintų arbatžolių. Įvardijo produktus, kuriais gardiname arbatą – medus, citrina, imbieras. Praktinė dalis buvo itin gardi, degustavo mokytojos Vilmos arbatžolių arbatas, vaišinomės medumi bei sveikais užkandžiais. Po arbatos pertraukėlės vaikai  gavo užduotį sukurti savo arbatos puodelį.

Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Ežiukų“ grupės vaikai diskutavo, kas jiems yra sveika mityba, sužinojo, kad žmogaus organizmui reikalingi 13 vitaminų. Kiekvienas kūrė savo sveikos mitybos lėkštę.

Apie sveikos mitybos principus, bei Lietuvoje užaugintų vaisių ir daržovių naudą pamokėlę pravedė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas visuomenės sveikatos specialistė Vaidutė Šeirienė „Giliukų“ grupės vaikams. Vaikai sužinojo, kad siekiant išvengti lėtinių ligų, būtina laikytis sveikos mitybos principų, kuriuos reikia formuoti nuo pat mažens, nes teisingi mitybos įpročiai įgyti vaikystėje, dažniausiai išlieka ir suaugus.

Kretingos rajono Salantų gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Rasa“ priešmokyklinukams vyko „Pirmosios pagalbos užsiėmimai“. Visuomenės sveikatos specialistė Olga mokė kaip susižeidus ar įvykus nelaimingam atsitikimui padėti sau ar kitiems. Vaikai prisiminė bendrosios pagalbos numerį – 112.

 

Kretingos mokyklos–darželio „Žibutė“ visuomenės sveikatos specialistė Julija Antanauskienė  4 klasės mokiniams papasakojo apie traumas. Trauma arba sužalojimas – ūmus, stiprus mechaninis, cheminis, terminis , elektros poveikis žmogaus kūnui. Vaikai susipažino su skirtingomis traumų rūšimis, tipais. Žiūrėjo rentgeno nuotraukas. Mokiniai mokėsi, kaip tvarstyti žaizdas ir ką daryti nutikus vienokiai ar kitokiai traumai. Taikant tinkamas prevencijos priemones, galima stipriai sumažinti vaikų susižalojimų tikimybę.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos ketvirtų klasių mokiniams visuomenės sveikatos specialistė Lina Martinkienė pravedė praktines pamokas tema „Nusišypsok ir pasaulis tau nusišypsos“. Jos buvo skirtos paminėti Pasaulinės psichikos sveikatos dienai. Pamokų metu su mokiniais buvo aptartas psichikos sveikatos apibrėžimas, supažindinta su depresijos ir nerimo simptomais bei psichikos sveikatos stiprinimo būdais. Užsiėmimų pabaigoje vaikai kūrė geros savijautos receptų medį. Ant lapo užrašė po patarimą, kas jiems padeda jaustis gerai. Mokiniai galėjo ne tik pasidalinti savo praktiniais patarimais, bet ir paskaityti kitų vaikų geros savijautos receptus.

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo mokiniai lapkričio 8 d. minėjo Europoje  sveikos mitybos dieną. Mokiniai spręndė galvosūkius. Už teisingus atsakymus visuomenės sveikatos specialistė Jurgita  ir socialinė pedagogė Rūta vaišino sveikais ir maistingais priešpiečiais. Akcija skatino pasidomėti tuo, ką valgome ir geriame. Mokiniai sužinojo kiek gramų vaisių ir daržovių per dieną rekomenduojama suvalgyti, kiek šaukštelių cukraus yra ištirpusio gaiviojo gėrimo skardinėje.

Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos 3 klasės mokiniams visuomenės sveikatos specialistė Jurgita  pravedė užsiėmimą „Vitaminų ir mineralų šalyje“.  Vaikai darė įvairių skonių sulčių kokteilius.

 

Lapkričio 16 d. buvo minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Šios dienos simbolis namas. Jis siejasi su jaukumu, ramybe, šiluma… Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos „Boružiukų“ vaikai su visuomenės sveikatos specialiste Virginija Mockute, auklėtoja ir padėjėja pasidalino mintimis apie šalia gyvenančius žmones, jų nuotaikas. Spalvotų kortelių pagalba vaikai vertino savo nuotaiką, mokėsi gebėti priimti kitą, nuo pat mažens suprasti, kad kiekvienas vaikas yra unikalus. Kuo anksčiau vaikai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau empatijos bus mūsų visuomenėje.

Simono Daukanto progimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė Aristida Kižienė, pravedė 2 pamokas 8 klasių mokiniams, skirtas paminėti Europos supratimo apie antibiotikus dienai.

Skip to content