Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla ugdymo įstaigose

zirniukas

Kovo 21 dieną Salantų lopšelyje-darželyje „Rasa“,  minint pasaulinę Dauno sindromo dieną, vyko akcija „Skirtingos kojinės“. Skirtingos poros kojinės visame pasaulyje yra tapusios tolerancijos simboliu žmonėms su Dauno sindromu.

Tad  nereikia nieko kito, kaip tik palaikymo, o su skirtingomis kojinių poromis tai gali padaryti kiekvienas. Visuomenės sveikatos specialistė, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojos vaikams papasakojo, ką reiškia skirtingų spalvų kojinės, kvietė tolerancijos priimti šiuo sindromu sergančius vaikus ir juos palaikyti. Mes nesijuokiame, nesmerkiame, o palaikome!

Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ vaikai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės Olgos Paulauskienės vestame užsiėmime „Svečiuose pas Žirniuką Sveikuoliuką“. Mityba – vienas svarbiausių vaiko sveiko augimo ir vystymosi faktorių. Nuo mažens svarbu formuoti sveikos mitybos įgūdžius: laikytis maitinimo režimo, valgyti sveiką maistą, išskiriant vaisių ir daržovių svarbą. Vaikai susipažino su augaliniu, gyvūniniu maistu, sužinojo, kad reikia valgyti kuo įvairesnį maistą. Vaikai suprato, koks maistas yra sveikas ir kokį gali valgyti tik retkarčiais, pasikartojo žinias apie mitybos piramidę. Daug gerų emocijų vaikams suteikė žinių įtvirtinimas – „Žirniuko sveikuoliuko“ „maitinimas“ sveiku maistu.

Olga Paulauskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

zirniukas

Vydmantų gimnazijos bendruomenė kovo 24 d. minėdami Pasaulinę tuberkuliozės dieną prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) organizuojamos iniciatyvos „ABC apie TB“. Buvo pravestos pažintinės pamokėlės 7-9 ir 10-12 klasių mokiniams.

Vilija Fedenko, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

P 20190318 110608 vHDR Auto

Simono Daukanto progimnazijoje priešmokyklinio ugdymo mokiniams pravesta paskaitėlė apie sveiką mitybą. Mokiniai supažindinti su sveikos mitybos piramide, kokie maisto produktai  naudingi augančiam vaikui. Mokiniai ruošė sveikos mitybos lėkštę.

Aristida Kižienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

IMG 3437          IMG 3441

Sveikata – didžiausias žmogaus turtas. Vaikystėje reikia saugoti ir stiprinti sveikatą. Visi vaikai nori būti stiprūs, vikrūs, ištvermingi. Todėl mūsų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko sveikatingumo renginys, skirtas vaikų grūdinimui. Jo metu vaikai gėrė žolelių arbatas su medumi,  naudojo vandens (šilto, šalto) voneles kojytėms, vaikščiojo basomis akmenukais, masažiniais takeliais, sportavo, mokėsi, kaip valytis dantukus.

Dalia Kinčiuvienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

SAM 5355

 

Kiekvienais metais Pasaulinei vandens dienai skiriamas ypatingas dėmesys. Šios dienos tikslas – skatinti vaikų sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Žmogui vanduo reikalingas kaip oras ir maistas. Visą savaitę Marijos Tiškevičiūtės mokyklos vaikai dalyvavo  pamokėlėse „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Skaidrių, filmukų pagalba vaikai dar kartą  susipažino su  vandens svarba, sužinojo, kodėl organizmui reikia vandens, kas atsitinka, kai  jo trūksta. Pažiūrėję filmuką „Ledas, vanduo, garai“ sužinojom kaip keliauja vanduo, kaip vyksta vandens apytakos ratas, o mokomasis filmukas „Vandens tarša“ supažindino, kodėl reikia saugoti ir taupyti vandenį.
Pamokėlių pabaigoje vaikai ragavo vandenį su  citrina, mineralinį vandenį, beržų sulą, bandė atskirti  skonio, kvapo savybes ir riktis savo mėgstamą vandens skonį. Pasikrovėme  jėgų ir geros nuotaikos visai dienai.

Alma Litvinienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

P3190011

Kretingos rajono Vydmantų lopšelio–darželio „Pasagėlė“ vaikai, pedagogai ir kiti įstaigos darbuotojai kovo 21 dieną minėjo Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Šią dieną visi mūvėjome skirtingas kojines norėdami išreikšti palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu. Akcijos metu vaikams visuomenės svekatos specialistė Inga paaiškino, kas nulemia žmonių, gimusių su šiuo sindromu, kitoniškumą. Dauno ligos išskirtiniai požymiai tai pakitę veido bruožai, siauras akių plyšys, trumpas kaklas, išsikišęs liežuvis, žemas ūgis ir t. t. Ši liga pasižymi protiniu atsilikimu bei sutrikusiu ar vėluojančiu fiziniu augimu. Dauguma vaikų, sergančiu Dauno sindromu, ugdomi paprastose mokyklose, o kitiems reikalingos specializuotos ugdymo įstaigos. Pokalbio metu diskutavome apie toleranciją, atskirties mažinimą į žmones su šia negalia.

Inga Tarvydienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

received 1028035037584117

Skip to content