Menu Close

Praktiniai – teoriniai mokymai “Sveikatos stovykla”

Norime pasidžiaugti įvykusiais praktiniais – teoriniais mokymais  „Sveikatos stovykla“, kuriuose aktyviai dalyvavo Kretingos rajono gyventojai. Sveikatos stovyklos metu buvo teoriniai – praktiniai užsiėmimai tokiomis temomis kaip „Streso valdymas“, „Sveiko maisto gamybos dirbtuvėlės“, „Maisto produktų etiketės“, „Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencinės priemonės“. Taip pat norintys programos dalyviai atliko kūno masės analizę bei pradėjo lankyti fizinio aktyvumo užsiėmimus.

Teorinių ir praktinių užsiėmimų metu su žolininke Danute Kunčiene mokinomės, kaip gaminti sveikus užkandžius, gydytoja kardiologė Justina Portačenko suteikė daug žinių apie  padidėjusį/sumažėjusį arterinį kraujo spaudimą, padidėjusią cholesterolio koncentraciją kraujyje, įvairias širdies ir kraujagyslių ligas, žalingų įpročių poveikį širdies ir kraujagyslių ligoms bei akcentavo prevencines priemones kaip reikėtų elgtis, kad šių susirgimų išvengti. Psichologė Agnė Antanaitytė suteikė žinių kaip elgtis stresinėse situacijose, suteikė dalyviams naudingų įžvalgų. Docentė mokslų daktarė Jurgita Andruškienė suteikė žinių kaip skaityti maisto produktų etiketes, kokių maisto priedų vengti, koks tinkamas maistas turi būti mūsų mitybos racione norint išvengti cholesterolio, cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų.

Džiaugiamės gyventojų aktyvumu bei tikimės, kad įgytos žinios buvo naudingos bei prisidėjo prie sveikesnių gyvensenos įgūdžių formavimo bei geresnės sveikatos.

 

 

Informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną ir stiprinimą L. Grigalauskienė

Skip to content