Menu Close

BIRŽELIO 1-ĄJĄ LIETUVOJE OFICIALIAI PRASIDEDA MAUDYMOSI SEZONAS

Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje oficialiai įteisintų paplūdimių nėra, tačiau yra vandens telkinių, kurie vasaros metu pritraukia nemažai poilsiautojų. 2022 m. gegužės 25 d. buvo atlikti Kretingos rajono savivaldybės  maudyklų ir maudymosi vietų  vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Tyrimai buvo vykdomi šiose maudynių vietose: Kretingos dvaro parko I-asis tvenkinys, Juodupėnų tvenkinys, Kašučių ežeras, Padvarių tvenkinys ties Kurmaičiais, Darbėnų tvenkinys, Klibių tvenkinys, Vydmantų tvenkinys.

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras renka ir reguliariai teikia informaciją rajono gyventojams apie maudymosi vietų vandens kokybę. Kiti vandens mėginiai bus imami 2022 m. birželio 8 d.

Daugiau informacijos internetiniuose puslapiuose: www.kretingosvsb.lt, www.kretinga.lt, www.smlpc.lt

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Eglė Vaišnorienė

Skip to content