Menu Close

Kviečiame į nemokamus bazinius savižudybių prevencijos mokymus

2023 m. gegužės 24 d. kviečiame į nemokamus bazinius savižudybių prevencijos mokymus. Mokymai skirti visiems, norintiems išmokti suteikti pirmąją pagalbą apie savižudybę svarstantiems žmonėms: socialiniams darbuotojams, gydytojams, slaugytojams, mokytojams, seniūnijų darbuotojams, policijos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnams, gyd. psichiatrams, psichologams, psichoterapeutams, taip pat moksleiviams nuo 16 m.

Mokymai suteiks teorinių žinių apie savižudybės krizės procesą, savižudybių intervencijos ypatumus. Bus mokoma atpažinti ir įvertinti savižudybės rizikos ženklus, numatyti savižudiškų veiksmų tikimybę, užmegzti kontaktą bei taikyti saugumą užtikrinančių veiksmų eilę.
Mokymus baigę dalyviai geba ne tik geriau suprasti savižudybių problemą, atpažinti pavojų, bet ir suteikti reikiamą pagalbą. Viena iš šių mokymų stiprybių yra tai, kad juos baigę, efektyvią pagalbą gali suteikti tiek psichikos sveikatos ekspertai, tiek neformalūs bendruomenių nariai. Tokiu būdu pagalba bendruomenėje yra arčiau žmonių, kuriems jos reikia ir išnaudojami nemokami, neformalūs bendruomenių resursai.

Mokymai organizuojami iki 30 asmenų grupei. Mokymai vyks 2023 m. gegužės 24 d. Pirma grupė, skirta moksleiviams, vyks 9.30-12.45 val. Antra mokymų grupė, skirta specialistams, vyks: 13.45-17.00 val.

Mokymus baigusiems bus išduoti sertifikatai (medikams – LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinti sertifikatai, socialinio darbo specialistams – Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtinti sertifikatai, visiems kitiems – pažymėjimai liudijantys apie išklausytus mokymus).

Mokymai vyks Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Vilniaus g. 8, Kretinga.
Būtina išankstinė registracija iki 2023 m. gegužės 19 d. per nuorodą: https://forms.gle/gW4GE2xuC264aihu6 .

Skip to content