Menu Close

Mankšta dirbant sėdimą darbą

i5idfu26025

i5idfu26025

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia įmones ir įstaigas dalyvauti mūsų organizuojamoje programoje, kurios metu atliksime patikrą kūno analizatoriumi, pakonsultuosime mitybos klausimai ir parodysime paprastus, lengvai atliekamus pratimus, darbo vietoje.Jums patogų laiką suderinsime, daugiau informacijos telefonu 867230763

Šiandien vis daugiau žmonių dirba sėdimą darbą. Fizinės veiklos stoka gali lemti ne tik antsvorį, nugaros skausmą, bet ir sukelti ar paūminti tam tikras ligas. Dažnai juokaujama, kad XX a. blogiausias žmogaus įprotis – rūkymas, o šių laikų – sėdėjimas.Norėdami išvengti negalavimų dalis žmonių kelis kartus per savaitę traukia į sporto klubus. Vis dėlto svarbu paminėti, kad trumpalaikė, nors ir intensyvi sportinė veikla, negali atstoti nuolatinio fizinio aktyvumo poreikio. O ką daryti tiems, kurie visą dieną dirbę prie kompiuterio, o grįžę po darbų skuba minkštai prisėsti?

 

Ilgalaikis sėdėjimas ypač pavojingas žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat turintiems krešėjimo sistemos sutrikimų. Ilgą laiką gyvenant be nuolatinės fizinės veiklos smarkiai išauga kraujo krešulių kraujagyslėse susidarymo rizika. Šie krešuliai gali užkimšti gyvybiškai svarbias kraujagysles. Be šių sveikatos sutrikdymų dėl pasyvaus gyvenimo ir nuolatinės sėdimos padėties ypač kenčia stuburas, kaklas, nugara, klubo sąnariai.

Vis dėlto net ir visą dieną dirbant sėdimą darbą galima išlikti sveikam. Žemiau pateikiame kelis patarimus, kurie padės tai padaryti. 

Kelionė į darbą. Pagalvokite kaip keliaujate iki darbo vietos. Esant galimybei į darbą eikite pėsčiomis ar išlipkite keliomis stotelėmis toliau. Galite derinti lėtą ir greitą ėjimą. Taip einant suintensyvėja kvėpavimas, gerėja raumenų, širdies ir kraujagyslių sistemos darbas. Ėjimas į darbą pėsčiomis priklausomai nuo oro sąlygų, skiriasi ir kraujo pasiskirstymas odoje, raumenyse. Taigi pasivaikščiojimas lauke treniruoja visą kūną, gerina motoriką ir bendrą savijautą.

Stenkitės darbe kuo dažniau atsistoti. Darbo metu kuo dažniau stenkitės atsistoti, pajudėti, pavydžiui, kalbėti telefonu galima stovint. Stovint ne tik pagerėja širdies ir kraujagyslių sistemos veikla, bet ir mažiau apkraunami nugaros raumenys, sąnariai, taip pat gerėja plaučių ventiliacija, organizmas gauna daugiau deguonies. Deja, ilgą laiką dirbus sėdimą darbąnugaros ir pilvo raumenys susilpnėja, todėl ilgiau pastovėjus nugara kaip tik gali imti skaudėti. Jei taip nutiktų, vertėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Išnaudokite darbo pertraukėles. Pertraukėlių metu puikiai galite padaryti trumpą vos keletą minučių trunkančią mankštelę. Nesunkiai galima atlikti pratimus tiesiog sėdint ant biuro kėdės ar šalia jos. Mankštai atlikti nereikia jokių ypatingų sąlygų ar keisti aprangos. Pratimų yra daug ir labai įvairių, kurie atpalaiduoja pečių juostą, kaklo raumenis kurie ypač linkę įsitempti sėdimą darbą dirbantiems, mankštos metu atpalaiduojami ir įjungiami ir kitos raumenų grupės, kurios daug sėdint nedirba. Mankšta darbo vietoje gali padėti išvengti galvos, kaklo, nugaros skausmų. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog ilgą laiką sėdint didėja rizika kojų venų varikozės atsiradimui, tad aktyviai pajudant, padarius trumpą mankštą galite sau padėti jaustis gerai ir išvengti daugybės negalavimų, o taip pat tai puiki proga atpalaiduoti protą nuo įtempto darbo.

 

Svarbiausia nepamiršti, kad tik mes patys atsakingi už savo organizmo būklę ir gerą savijautą. Neatidėkite naujų įpročių rytojui – būkite aktyvūs čia ir dabar.

Skip to content