Menu Close

Pagalba moterims išgyvenančioms neplanuotą nėštumą

Pajutus pirmuosius nėštumo požymius vaikelį planuojančios šeimos šią naujieną priima su džiugesiu, tačiau ne visi nėštumai būna planuoti, kartais tai gali būti kaip padėtis be išeities, be artimųjų palaikymo. Krizinio nėštumo priežastys gali būti įvairios: tiek moters amžius ir savarankiškumas, tiek pablogėję santykiai su artimaisiais ir pradėto kūdikio tėvu, tiek nėštumo planavimo ypatumai ir materialinės aplinkybės. Jaunesnio amžiaus žmonės krizinį nėštumą išgyvena daug dažniau nei vyresnio amžiaus.

Krizę patiriančiam asmeniui būdinga:

  • psichinio diskomforto būsena. Jos metu išgyvenama labai stipri įtampa, nerimas, sutrikimas, bejėgiškumas, beviltiškumas, baimė, kaltė ir kiti jausmai, kurie neleidžia normaliai funkcionuoti ir trunka ilgiau nei anksčiau, kai tekdavo įveikti kilusias problemas.
  • Sutrikimas, krizės ištiktas asmuo nežino, ką daryti, kaip elgtis. Anksčiau sukaupta gyvenimo patirtis nebepadeda.
  • Pagalbos poreikis, jei pagalbos nesulaukiama, krizė gali gilėti ir likti neįveikta.

Krizę patiriantys žmonės yra labiau pažeidžiami ir priklausomi nuo aplinkinių nuomonės nei tie, kurie nėra patekę į tokią padėtį. Tokie asmenys nepajėgūs adekvačiai vertinti susidariusią situaciją. Jie dažniau patiria nuovargio, nevilties, pykčio, dezorganizacijos antplūdžius. Krizę patiriantys asmenys labiau linkę pasilikti nuošalyje ir leisti kitiems už juos priimti sprendimus. Tuo būtų galima paaiškinti, kodėl nėščia moteris, ypač jei ji netekėjusi, paauglė, turinti tarpasmeninių ryšių ar finansinių sunkumų, yra tokia pažeidžiama.

Lietuvoje teikiama nemokama pagalba krizinio nėštumo atveju.

VšĮ „Krizinio nėštumo centras“ teikia pagalbą išgyvenant krizinį nėštumą neplanuotai pastojus, patyrus kūdikio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo ar aborto, išgyvenant pogimdyminę depresiją ar sužinojus dėl vaikelio raidos trūkumų. Centre taip pat organizuojamos savipagalbos grupės laukiantis ar patyrus netektį. Visa ši pagalba NEMOKAMA.

Pagalbos galite kreiptis:

Tel. 8 603 57912

El. paštu pagalba@neplanuotasnestumas.lt

www.neplanuotasnestumas.lt

Skip to content