Menu Close

Pamoka – „Artumo ribos“

   Šių metų pusmetį lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo vedama pamoka-diskusija vaikams tema „Artumo ribos“. „Bitučių“, „Kiškučių“, „Giliukų“, „Drugelių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai mokėsi nusistatyti ir saugoti savo artumo ribas. Pamokos tikslas buvo išmokyti vaikus nubrėžti artumo ribas ir padėti suprasti, kad kiti asmenys jas privalo gerbti, o kad jų nustatytos ribos nebūtų pažeidžiamos, atsako suaugusieji.

   Pirmiausia vaikai išklausė eilėraštuką „Malonus prisilietimas“. Po to diskutavome, ką eilėraščio žodžiais nori pasakyti išmintingasis meškiukas, kas yra pagarba kitam žmogui. Svarbiausia, kad išsiaiškinome apie tai, kiek arti ir kokius žmonės galime prie savęs prisileisti.

   Na, o pati įdomiausia šios veiklos dalis buvo žaidimas „Artumo ratas“. Žaidimui panaudojome virves. Jas išdėlioję ant grindų pasidarėme apskritimus, kuriuose ugdytiniai galėjo vaidinti skirtingus asmenis: tėtį, grupės draugą, nepažistamą žmogų… Vienas vaikas stovėjo viduryje, o kiti atliko tam tikrą vaidmenį.  

Vaikams ši veikla labai patiko. Jie mielai suvaidino įvairius asmenis. Taip mokėsi nusibrėžti artumo ribas ir įsidėmėti, ką įsileisti į savo „Artumo ratą“, o kam pasakyti griežtą Ne.

Informaciją paruošė: Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Vaidutė Šeirienė

Skip to content