Menu Close

Pasaulinė diena be tabako!

Lankstinukas

2018 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 29-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Šiai dienai paminėti ir atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą kaip ir kasmet bus organizuojamos dvi akcijos!

Gegužės 31 d. pasaulinės dienos be tabako dieną Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kretingos rajono ugdymo įstaigomis vykdys akciją „Obuolys vietoj cigaretės“, kurios tikslas skleisti žinią apie tai, kad metimas rūkyti yra efektyviausia priemonė, siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeltų ligų. Savanoriai mokiniai obuolius su akcijos atvirlaiškiais dalins miesto centre, prie prekybos centrų ir kitose žmonių lankytinose vietose.

Taip pat minint Pasaulinę dieną be tabako visoje Lietuvoje birželio 1d. jau 17-ąjį kartą bus vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is”. Akcijos metu, marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis” ar „Gimiau nerūkanti” bus apdovanoti „Pasaulinę dieną be tabako“ (gegužės 31) gimę naujagimiai. Akcija vyks visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskit gimti ir augti sveikiems“.

Pagrindinis, Pasaulinės dienos be tabako, dienos minėjimo tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. Dėl rūkymo sukeltų ligų Lietuva kasmet praranda apie 7000 gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti gyventojus ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą.

 

Lankstinukas

Skip to content