Menu Close

Paskaita apie burnos higieną

Vasario 9 d.  – tarptautinė odontologų diena. Ta proga su lopšelio – darželio „Žilvitis“, „Pelėdžiukų“ grupe prisiminėme pagrindines burnos higienos taisykles.

Iš pradžių vaikai pasidalino savo turimomis žiniomis, pasakojo valantys dantis 1-2  kartus per dieną, bei dantų muliažu pademonstravo kaip jie patys valosi dantis –  vieni rodė, kad valo tik apatinius, kiti rodė kaip stipriai moka juos trinti, dar kiti rodė valantys dantis net „patrankydami“ per juos šepetėliu.

Pagrindinės klaidelės pastebėtos ir tuoj pat buvo ištaisytos. Ir taisykles, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis vaikai pakartojo garsiai:

  • Dantis valome 2 kartus per dieną – ryte ir vakare.
  • Dantis valome 2 minutes.
  • Valome dantis sukamaisias judesiais nespausdami dantų šepetėlio.
  • Dantų šepetėliu nuvalome liežuvį.
  • Dantims nepatinka saldumynai, verčiau rinktis daržoves ar vaisius.

Taip pat teko vaikams parodyti kaip atrodo neprižiūrėti dantys, šiuo vaizdu vaikai buvo šokiruoti. Nusprendėme, kad gražiau atrodo švarūs ir sveiki dantys. Pabijoję neprižiūrėtų dantų vaizdo vaikai ėmė kartoti, kad dabar jau tikrai valys dantis  2 kartus , o kai kurie net 3 kartus per dieną!

Vėliau kiekvienas pabandėme valyti dantis muliažui, peržiūrėjome video medžiagą ir dar labiau įtvirtinome žinias bei galiausiais atlikome užduotį  – sujungėme rodyklėmis, kurie produktai nesveiko dantuko pasekmė, o kurie yra  sveiko dantuko.

Vaikai labai žingeidūs ir akivaizdžiai daug išmano, svarbiausia nuosekliai su jais dirbti, jog susiformuotų tinkami burnos higienos įpročiai – nes per stipriai spaudžiamas šepetėlis ir netinkamai atliekami judesiai gali turėti rimtų pasekmių vaikučių dantims, dantenoms, o įsisenėjusius įpročius vėliau pakeisti gali būti sunku.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Urtė Vaškytė

Skip to content