Menu Close

Sveiki dantukai

Burnos higiena vaikams tampa tikru iššūkiu, todėl mokyti rūpintis dantų sveikata būtina nuo pat mažens. Pasak specialistų, vaikai noriai valysis dantukus, jei ir suaugusieji rodys pavyzdį. Kartais ritualą paversti malonesniu padeda ir vaikams skirtos burnos priežiūros priemonės ar net linksmi žaidimai.

     Prie teisingos dantukų priežiūros nemažai prisideda ir ugdymo įstaigos. Pastarosiose skiriama daug dėmesio vaikų švietimui apie tai, kaip teisingai valyti dantukus, kokiomis priemonėmis tai daryti, kokia turėtų būti dantukų sveikatai palanki mityba.

   Šiais metais, vasario mėnesį, sveikų dantukų paslapčių mokėsi patys mažiausi lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai. Pirmiausia „Žvirbliukų“, „Ežiukų“, „Boružėlių“ grupių ugdytiniai pažiūrėjo mokomąjį filmuką apie dantukų priežiūrą. Po to klausėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pasakojimo, kaip valyti dantukus, ir stebėjo demonstruojamą dantukų valymą ant modelio. Labai mielai išbandė ir patys tų „didžiųjų dantų“ valymą. Vėliau noriai tyrinėjo paveikslėlius su sveikais produktais, padedančiais palaikyti sveikus dantis ir gražią šypseną.

Informaciją paruošė: VSS, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje V. Šeirienė

 

Skip to content