Menu Close

Sveikos mitybos pamokos vaikams

Vaikystė ir paauglystė – laikotarpis, kai formuojasi sveikos gyvensenos bei mitybos įpročiai ir išmokstama gyventi sveikai. Būtent šiuo laikotarpiu labai svarbu, kad vaikai ne tik gautų teisingą informaciją apie sveiką mitybą ir jos reikšmę organizmui, bet ir išmoktų tinkamai pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus. Visą birželio mėnesį, VšĮ „Sveikatai palankus“ ir Kretingos visuomenės sveikatos biuras veda sveikos mitybos edukacinius užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams. Pradinių klasių mokiniai ir vyresnieji, dalyvauja nuotolinėse paskaitose.

Juk sveika mityba priklauso nuo to, ar žmogus suvartoja jam būtinų maisto medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, skaidulinių, mineralinių ir kt. medžiagų) tinkamą kiekį. 

Pamokėlių metu vaikai mokomi suprasti, koks maistas jiems yra naudingas ir kodėl, kokių produktų reikėtų vengti bei kokias sveikatos problemas gali sukelti sveikatai nepalanki mityba. Taip pat mokosi analizuoti ir skaityti maisto produktų etiketes, cukraus kiekį juose. Užsiėmimų metu mokiniams suteikiama žinių apie pagrindinius maisto produktų žymėjimo, ,,Rakto skylutės‘‘ simbolio principus, sveikatai palankius maisto produktus pasirinkti jiems tampa lengviau.

Siekiant, jog mokiniai gebėtų patys pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus, jiems būtina suprantamai, įtraukiančiai ir įdomiai paaiškinti, kokia yra mitybos svarba sveikatai bei kokie produktai yra sveikatai palankūs, o kokių reikėtų vengti.

Skip to content