Menu Close

Vaiko sauga

1

Apie vaiko saugą aplinkoje kalbėjomės su Kretingos lopšelio – darželio „Žilvitis“ priešmokyklinėmis grupėmis. Visų pirmą aptarėme ar šiuo metu mus supanti aplinka (grupė) yra saugi, vaikai choru sušuko – „Taip!”. O jei pažaidę nesusirinktume žaislų ir jie liktų mėtytis visur ant žemės? Jei sūpuosimės ant kėdės? Jei eisime prie atidaryto lango? Ar tada mūsų grupė bus saugi? Atsakymas, aiškus – ne. Bendrai nutarėme, jog bet kokia aplinka gali kelti pavojų jei mes patys elgsimės nesaugiai ir neapgalvotai.

Vėliau aptarėme įvairius plakatus, kuriuose pavaizduotos vietos / situacijos, tokios kaip:

  • Šventinių fejerverkų uždegimas, kurį nusprendėme atlieka tik suaugusieji;
  • Pasiklydimas mieste ar parduotuvėje – tokiu atveju naudinga žinoti savo vardą, pavardę, namų adresą bei bent vieno iš tėvelių telefono numerį;
  • Nepažįstamo žmogaus skambutis į duris – jokiu būdų durų neatidarome, pažiūrime tik per durų akutę;
  • Elgesys ant ledo – be suaugusiųjų ant užšalusių vandens telkinių vaikai neina, o įlūžus ir įkritus į vandenį šaukėmės pagalbos, nesiblaškome.
  • ir t.t.

Galiausiai aptarėme ir nesaugius daiktus, kurių vaikams be suaugusiųjų priežiūros liesti ir imti nevalia bei tvirtai pakartojome pagalbos numerį 112.

Po pokalbio įtvirtinome žinias atlikdami užduotį.

Akivaizdu, jog vaikai žino, koks elgesys yra saugus ir koks kelią pavojų. Pokalbiai ir galimų situacijų aptarimas gali atgrasyti vaikus nuo neapgalvotų ir pavojingų veiksmų.

Informaciją paruošė: Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Urtė Vaškytė

 

15

4

Skip to content