Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla gegužės mėnesį

Lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai su visuomenės sveikatos specialiste Dalia paminėjo Pasaulinę rankų higienos dieną. Vaikai mokėsi rankų plovimo judesių, ant rankyčių pabarsčius miltelių, kurie buvo tikrinama rankų švara. Tinkama rankų higiena sumažina užkrečiamųjų ligų perdavimo ir užsikrėtimo riziką.

 

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Nykštukų“, „Obuoliukų“ bei „Paukščiukų“ grupių vaikai žiūrėjo, kaip atrodo mikroskopu priartinti mikrobai. Visi pripažino jog jie baisūs! Per užterštas rankas, bakterijos patenka į organizmą sukeldamos įvairiausius negalavimus. Su visuomenės sveikatos specialiste Urte aptarė kaip to išvengti – rankų higiena pagrindinė išeitis. Vaikai atliko eksperimentą į vandenį bėrė „bakterijų“ (pipirų), įkišus pirštą viskas prilipo, tačiau pasimuilavus pirštą „bakterijos“ nutolo dideliu spinduliu. Išvada – muilas mus apsaugo nuo kenksmingų mikroorganizmų.

Siekiant pagerinti vaikų fizinio aktyvumo ir judėjimo poreikius, kasmet tradiciškai lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ kartu su visuomenės sveikatos specialiste  Vaidute, pavasarį ir rudenį yra organizuojamos „Judumo savaitės“. Gegužės 10 d. visai įstaigos bendruomenei mankštą pravedė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Karolina. Vyresnieji vaikai apibėgo mokyklą. Patys mažiausi žaidė judrius žaidimus – „Burbuliukų pievoje“. Judumo savaitę šokio ritmu užbaigė mokytojos Agne ir Ieva. Judėjimas – vienas svarbiausių veiksnių, padedančių išsaugoti gerą sveikatą ir puikią savijautą.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos sveikatos specialistė Lina su 7 klasių mokiniais žygiavo su šiaurietiškomis lazdomis. Mokiniai susipažino, kaip jomis taisyklingai naudotis ir praktiškai jas išbandė. Šių užsiėmimų tikslas – sugriauti mitą, kad šiaurietiškos lazdos skirtos tik vyresnio amžiaus žmonėms.

Šiemet Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialu, ir Jurgio Pabrėžos universitetine gimnazija paminėjo Pasaulinę dieną be tabako. Rūkantieji buvo skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Atkreipiant dėmesį į rūkymo sukeltą pavojų žmogaus organizmui. Gegužės 31 dieną  visuomenės sveikatos specialistės Jurgita  ir Agnė kartu su moksleiviais mieste rūkančius praeivius skatino keisti cigaretę į obuolį.

Skip to content