Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla gruodžio mėnesį

Gruodžio 9 dieną Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazija IIGd mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės Irenos organizuotame protmūšyje „AIDS geriau žinoti 2022“, skirtame paminėti Pasaulinę kovos su AIDS dieną. Gimnazistai nagrinėjo klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą bei mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Protmūšio metu mokiniai ne tik atsakinėjo į klausimus, susijusius su labai pavojinga ir klastinga bei sparčiai plintančia liga – AIDS, bet ir buvo informuoti, kodėl ir kada pradėta minėti ši diena. Renginio dalyviai buvo suskirstyti į komandas, o laimėjusioji buvo apdovanota prizais.

Gruodžio mėnesį Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje, trečių klasių mokiniams buvo vedamos pamokėlės tema: „Atsargiai – Žiema!“ Lauke siaučiant žiemai, mokiniai sužinojo, kokius pavojus gali sukelti žiemos orai ir kaip jų reiktų išvengti. Pamokos pabaigoje vaikai nupiešė piešinius, kuriuose vaizdavo saugias žiemos pramogas. Pamokėles organizavo visuomenės sveikatos specialistė Lina.

Kretingos lopšelio – darželio „Žilvitis“ „Boružėlių“ grupės vaikai sužinojo, kas sukelia gripą, aptarė gripo simptomus bei jų trukmę, Su visuomenės sveikatos specialiste Urte mokėsi pagrindinių prevencijos priemonių. Prisiminė, jog veido kaukė puiki priemonė neskleisti į aplinką virusų, grupės savanoris pademonstravo draugams kaip ją taisyklingai užsidėti. Galiausiai sužinojo ir paslaptį: fizinis aktyvumas, sveika mityba geriausias ginklas nuo visų ligų.

Sauga šiuo metu ypatingai svarbi, tuo neabejoja nei vienas Kretingos lopšelio – darželio „Žilvitis“ „Ežiukų“ grupės auklėtinis. Esant tam tikroms situacijoms grupė, kiemas, mano kambarys, laiptinė ar parkas taip pat gali būti pavojingi. Pavojus apžvelgė nagrinėdami įvairius plakatus. Vaikai drąsiai dalinosi savo patirtimis. Prisiminė trumpąjį pagalbos numerį. pasikartojo savo namų adresus. Atliko užduotėlę – ieškojo pavojingų daiktų, su kuriais vaikams žaisti nedera.

Lopšelyje-darželyje ,,Pasaka‘‘, ,,Pelėdžiukų‘‘ grupėje vyko pamoka ,,Gyvoji gamtos vaistinėlė‘‘ su visuomenės sveikatos specialiste Dalia. Nuo seno žinoma, kad arbatžolių arbata šildo bei yra puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių ligų. Juk kiekviena žolelė turi jai būdingų gydomųjų savybių. Šios pamokos metu vaikai sužinojo arbatos, medaus ir citrinos poveikį sergant. Užsiėmimo metų vaikai susipažino su Lietuvoje augančiomis vaistažolėmis. Po pamokos vaišinomės įvairiomis arbatžolių arbatomis su medumi.

Skip to content