Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla sausio mėnesį

Kretingos lopšelyje–darželyje „Pasaka“ vyko pamoka apie asmens higieną. Vaikai su visuomenės sveikatos  specialiste Dalia Kinčiuviene drauge aptarė, kokios priemonės tam reikalingos. Išsiaiškino rankų, plaukų, veiduko, kojyčių higienos svarbą. Vaikai suprato, kad svarbiausia priemonė odos švarai palaikyti yra prausimasis. Vaikai sužinojo, kad higiena reikalinga ne tik žmogui, bet ir drabužiams bei avalynei.

VšĮ Pranciškonų gimnazijoje su visuomenės sveikatos specialiste Irena Vaitkevičiene ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Karolina Skominiene vyko prevenciniai plokčiapėdystės užsiėmimai. Užsiėmimų metu pirmokams buvo papasakota apie plokčiapėdystę ir jos prevenciją, atlikti pratimai su įvairiomis priemonėmis.

Kretingos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ visuomenės sveikatos specialistė Vaidutė Šeirienė organizavo imuniteto stiprinimo savaitę. Vaikai ragavo sveikatai palankių užkandžių, gėrimų. Pirmadienį skanavo morkas su cinamonu. Antradienį – vaistažolių arbatą su citrina. Trečiadienį – virtų burokėlių su obuoliais ir migdolų drožlėmis. Ketvirtadienį valgė juodos duonos su varške, česnakais ir žalumynais. O penktadienį gardžiavomės vandeniu su apelsinais ir obuoliais. Imunitetas gali būti stiprinamas sveikais užkandukais.

Lopšelis-darželis „Žilvitis“ dalyvauja ilgalaikiame sveikos gyvensenos ugdymo projekte – „Sveikatiada“. IVisuomenės sveikatos specialistė su įvairaus amžiaus vaikų grupėmis išbandė jogos užsiėmimus. „Nevadiname to sportu, nes tai disciplina, ramus susijungimas su savimi pačiu, nusiraminant, kvėpuojant bei pratimais stiprinant kūną. Prieš užsiėmimus pasigaminome pratimų kamuoliuką, kurį išmetus visi atliko iškritusią pozą – „varlė“, „gyvatė“, „katė“, „flamingas“ ir t.t. Pratimai buvo žaismingi ir išradingi. Tikrai rekomenduojame jogą išbandyti visiems, kvėpavimas ir pratimai nuramina ir sustiprina kiekvieno tiek mentalinį tiek fizinį kūną“, – dalinosi visuomenės sveikatos specialistė Urtė.

Dėl žemoje temperatūroje gyvuojančių virusų, temperatūros svyravimų, saulės nebuvimo, šviežių maisto produktų stygiaus bei trumpesnio buvimo gryname ore kiekvienas iš mūsų šaltuoju metų sezonu privalome stiprinti savo organizmą. Apie tai kalbėjo visuomenės sveikatos specialistė Urtė Vaškytė su lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Ežiukų“ grupės vaikais. Vaikai aptarė pagrindines taisykles padedančias išlikti sveikiems žiemą – teisingas rankų plovimas (tik 28 % vaikų plauna teisingai), tinkamas miego rėžimas, patalpų vėdinimas, tinkama apranga, fizinis aktyvumas ir svarbiausia vitaminais praturtinta mityba. Vaikai išvardijo visus žinomus vitaminus, gamino vaisių (vitaminas C) bei jogurto (vitaminas D) salotas. Buvo labia skanu, o svarbiausia sveika. Vėliau atliko užduotėlę atrinko vitaminais C ir D praturtintus maisto produktus.

Sausio 21-oji paskelbta Tarptautine sportinių kelnių diena. Šią dieną visi, kad ir kur būtų, skatinami vilkėti patogiausius drabužius – sportines kelnes. Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ vaikai ir darbuotojai sportinių kelnių dieną paminėjo penktadienį (sausio 20 d.). Kartu su visuomenės sveikatos specialistė Julija padarė smagią mankštą, kuri visiems pakėlė nuotaiką! Aktyviai fiziškai veikdami geriname nuotaiką, mažina stresą ir depresiją bei gerina miego įpročius.

Skip to content