Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla vasario mėnesį

Lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vyko diskusijos „Mano 5 pojūčiai ir jų organai“. Vaikai susipažino su 5 žmogaus pojūčiais: akys – rega, nosis – uoslė, oda – lytėjimas, liežuvis – skonis, ausys – klausa Visuomenės sveikatos specialiste Urtė su vaikais išsiaiškino, kokia kiekvieno pojūčio svarba ir kaip prižiūrėti jutimo organus. Aptarę teoriją, ėmėsi praktikos, užrištomis akimis ragavo obuolį, avižų batonėlį, uostė mėtinę dantų pastą, bei aitrų česnaką, lietė kaštonus – šitaip pagal skonį, formą, tekstūrą bei kvapą bandė atspėti koks tai daiktas/produktas.

Kretingos Marijos Tiškevičiūtės ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams pravestos pamokėlės apie sveiką mitybą. Pamokėlių tikslas – stiprinti mokinių sąmoningumą sveikatos srityje, išmokyti, kaip pasirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus. Visuomenės sveikatos specialistė su vaikais aptarė, ką ir kodėl reikia išbraukti, o ką įtraukti į kasdienę mitybą, išsiaiškino, kad būtina skaityti produktų etiketes, mokėti pasiskaičiuoti cukraus kiekį produktuose, aptarė ir vandens naudą organizmui. Paskaitos pabaigoje mokiniai paskaičiavo kiek slypi cukraus, mėgstamuose jaunimo tarpe užkandžiuose ir gaiviuosiuose gėrimuose.(gaivieji gėrimai, batonėliai, guminukai ir t.t.).

Ir lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai mokinosi apie sveikus mitybos įpročius. Pamokėles ,,Valgau sveikai ir augu sveikas” organizavo visuomenės sveikatos specialistė Dalia.

Kad kojytės būtų laimingos, visuomenės sveikatos specialistė Julija visoms Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ darželio grupių vaikams pravedė plokščiapėdystės prevencijos mankšteles. Vaikai įsivaizdavo, jog ant kilimo gyvena krokodilas, todėl reikia labai stengtis atlikti mankštą tinkamai.

Skip to content