Menu Close

Visuomenės sveikatos specialisčių veikla spalio mėnesį

Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje visuomenės sveikatos specialiste Aristida Kižienė 1 klasės mokiniams vedė pamokėlės „Mano kuprinė“. Specialistė su vaikais aptarė, kokia turi būti kuprinė, kad nenukentėtų laikysena. Vaikai buvo apdovanoti knygelėmis. Visuomenės sveikatos specialistė priešmokyklinio ugdymo grupei „Voveriukai“ pravedė pamokėlę „Sveiki dantukai“. Pamokos tikslas buvo ugdyti tinkamą požiūrį į burnos sveikatą.
Kretingos Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyriuje vyko pamokėlė „Sveika mityba“. Ikimokyklinukai susipažino su sveikais maisto produktais. Patys žaidimo forma gamino sveikus pusryčius.

Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ 1 klasės bei „Kačiukų“ ir „Boružiukų“ grupės vaikai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės Julijos Antanauskienės paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Maisto piramidė įdomiai“. Vaikai išanalizavo maisto piramidę, sudėliojo maisto produktus į jų kategorijas, išsiaiškino, kokius produktus reikia vartoti dažnai, kokius kelis kartus per savaitę, o kuriuos labai negausiai.

Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ su visuomenės sveikatos specialiste Dalia Kinčiuviene vyko pamokėlė „Mankšta akims“. Specialistė su vaikučiais aptarė, kokius valgyti vaisius ir daržoves, kad akytės būtų sveikos. Atliko akių mankštos pratimus, kuriuos kartojo po 5 kartus. Vaikai sužinojo, kad akių mankštos pratimai mažina akių įtampą, stiprina akių raumenis, gerina regėjimą.

Kretingos lopšelio- darželio „Žilvitis“ „Nykštukų“ grupės ugdytiniai su visuomenės sveikatos specialiste Urte Vaškyte paminėjo Pasaulinę rankų plovimo dieną. Vaikai sužinojo, kad rankų higiena užkerta kelią ligoms plisti, pakartojo kada reikia plauti rankas, apžiūrėjo mikroorganizmų, kurie randami ant rankų, iliustracijas. Visuomenės sveikatos specialistė specialia programa ieškojo bakterijų grupės aplinkoje ir ant vaikų rankyčių. Radę jų pėdsakų, nuėjo taisyklingai nusiplauti rankutes.

Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikai su visuomenės sveikatos specialiste Virginija Mockute dalyvavo pamokėlėje „Triukšmo poveikis aplinkai ir žmogaus sveikatai“. Pamokos metu vaikai dalinosi mintimis apie pagrindinius triukšmo šaltinius, kokia jų žala žmogui, kokią įtaką daro miego kokybei. Klausėsi tylos ir trumpam sukėlė triukšmą, palygino, kas labiau erzino, o kas labiau patiko. Žiūrėjo filmą apie triukšmo žalą aplinkai.

Kretingos rajono Vydmantų gimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė Vilija Fedenko organizavo kino pavasario filmų peržiūrą ir aptarimą 6-12 klasių mokiniams. Renkantis filmą buvo atkreipiamas dėmesys į pasirinktą amžiaus grupę, tam tikruose amžiaus tarpsniuose kylančius iššūkius ir būdingą problematiką, atsižvelgiama į filmo amžiaus cenzą. Filmas „ Norėtum“ buvo skirtas 6-9 klasių mokiniams ir pasakojo apie šeimos krizę, tėvų skyrybas, naujos gyvenamosios vietos ir net tikėjimo keitimą. Filmo akcentas – vaikų išgyvenimai šioje krizėje, jų emocijos ir psichinė sveikata. Filmas „Gražus sūnus“ buvo skirtas 2G, 3G klasių mokiniams ir pasakojo apie priklausomybę nuo narkotikų, tėvo kovą dėl sūnaus gyvenimo, ilgą kelią link būties be narkotinių medžiagų, tarpusavio santykius.

VšĮ Kretingos Pranciškonų gimnazijos 8 b klasės mokiniai su visuomenės sveikatos specialiste Irena Vaitkevičiene dalyvavo viktorinoje „Sielos stiprybė- tolygu kūno sveikatai“, skirtoje Pasaulinės sveikatos dienai paminėti. Mokiniai pasitikrino ne tik savo žinias, bet ir jas praplėtė. Stipriausios komandos buvo apdovanotos visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.

Skip to content