Menu Close

Gegužės 6 diena minima Tarptautinė diena be dietų

?
Šią dieną visame pasaulyje skatinama atkreipti visuomenės, ypač jaunimo, dėmesį į psichologines problemas dėl svorio. Požiūris į maitinimąsi sudaro žmogaus pasaulėžiūros dalį, nusako jo būdo bruožus, parodo socialinę padėtį. Jaunimas neretai klaidingai tiki, kad tik liesas žmogus gali būti laimingas ir gražus. Dėl šios priežasties dažniausiai paaugliai serga šiais valgymo sutrikimais: nervine anoreksija ir nervine bulimija. Moterys nuo šių valgymo sutrikimų kenčia 10 kartų dažniau nei vyrai. Bulimija dažniausiai prasideda paauglystėje (14–25 m.), tačiau amžiaus vidurkis yra aukštesnis nei sergančiųjų anoreksija. Paprastai bulimija tęsiasi ilgiau nei anoreksija.
?Nervinė anoreksija – sutrikimas, kai žmogus sąmoningai mažina ar palaiko mažą kūno svorį
?Nervinė bulimija – sindromas, kurio metu pasireiškia persivalgymo priepuoliai ir susirūpinimas kūno svoriu. Vėliau pats skatina vėmimą.
?Persivalgymo sutrikimas – nervinė anoreksija ir nervinė bulimija. Tai gili psichologinė ir emocinė žmogaus kančia. Dažniausiai valgymo sutrikimais mėginama įveikti asmenines problemas. Valgymo sutrikimai kelia grėsmę žmogaus sveikatai ir netgi gyvybei, pažeidžia jį visą: žalojamas organizmas, psichika, keičiasi elgesys, sumažėja socialinės adaptacijos galimybės, didėja savižudybių pavojus.
Labai dažnai po griežto mitybos režimo grįžtama prie buvusių ydingų mitybos įpročių ir kūno masė sugrįžta gerokai daugiau negu buvo prieš tai. Gerą savijautą ir ligų prevenciją garantuoja nuolatinis sveikos mitybos principų laikymasis, o pakankamas fizinis aktyvumas padeda reguliuoti apetitą ir atsisakyti nereikalingo užkandžiavimo, pasirinkti organizmui naudingus produktus (sveikos mitybos rekomendacijos ir taisyklės prisiminkite): https://www.facebook.com/…/a.53687080…/1746033428910833/
Žinoma, būna atvejų, kad žmogui reikalinga dietą, kuri padeda apsaugoti nuo daugelio ligų, bet ir padėti jas gydyti. Kiekvienas vaistas turi šalutinį poveikį, o tinkamai tikslinta ir individualiai pritaikyta dieta gali suderinti visas sutrikusias organizmo funkcijas. Adekvatus ir tinkamas maitinimasis yra labai svarbi sąlyga sergančiajam sveikti ir gyvenimo kokybei gerinti. Prieš pasirenkant dietą, pasitarkite su savo gydytoju apie jums tinkamą dietą. Kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. Be abejo, reikia rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką, vitaminingą maistą, sportuoti. Tačiau nuolatinės dietos – tikrai ne išeitis.
Skip to content