Menu Close

Pasaulinė košės diena

Rytoj spalio 10 diena – Pasaulinė košės diena. Košė yra labai palankus pusryčių pasirinkimas, kuriuo turėtų prasidėti kiekviena vaikų diena ir suaugusio žmogaus, nes įvairių grūdų košėse gausu organizmui būtinų skaidulinių medžiagų, baltymų, pilnaverčių angliavandenių, vitaminų. Produktai, kuriuose panaudojamos visos grūdo dalys, turi daug mineralinių medžiagų, vitaminų ir riebalų. Šios medžiagos yra naudingos mūsų žarnyno veiklai ir veikia kaip probiotikai. Be to, pilno grūdo angliavandeniai nesukelia staigaus cukraus kiekio kraujyje padidėjimo, bet užtikrina tolygų energijos pasiskirstymą bei ilgesnį laiką trunkantį sotumo jausmą.
Pirmiausia reikia teisingai išvirti košes (labai svarbu nepervirti) ir turėti šiek tiek fantazijos, kuo pagardinti. Košė turi būti kramtoma, o ne gliti ir tąsi. Būtent dėl to „kramtymo“ ir jaučiamės ilgą laiką sotūs. Jeigu košė yra saldi, iškart trikdomas jos įsisavinimas. Kalorijų gauname, o naudos – nebe.
Tinka pagardinti košes: įvairiausiais grybais (tiek švieži, tiek džiovinti), daržovių sultiniu, šaukštelis sviestu ar grietinės (tik ne į grikių košę, kadangi pastarojoje gausu geležies, o pieno produktai stabdo šio mikroelemento įsisavinimą), kietasis sūris, pesto padažas, džiovinti pomidorai, morkos, pakepintos su svogūnais, smulkiai sukapota paprika, agurkai, avokadas. Pavyzdžiui, avižų košė gali nušvisti naujais skoniais pagardinus ją cinamonu. Tiesa, šį prieskonį pirkite kokybišką, geriausia ekologišką, kadangi dažnai jaučiamas tik cinamono kvapas, bet ne skonis. Pati avižų košė yra salsva, o kvapnusis cinamonas jį dar labiau atskleidžia.
Pabandykite iš vakaro užmerkti kruopas ir jas palikti pernakt. Tuomet ryte užvirinkite ir iškart išjungę viryklę palikite, kad košė išbrinktų. Po 15–30 minučių jau džiaugsitės gardžiu patiekalu.
Skip to content