Menu Close

Sezoninė alergija

Sezoninė alergija pasireiškia tam tikru sezonu kuomet išryškėja alerginių reakcijų simptomai. Pavasario – vasaros sezono alergija susijusi su augalų žydėjimu ir padidėjusia žiedadulkių koncentracija ore.
???Alergija – tai pakitusi organizmo reakcija į aplinką, kai padidėja jautrumas vienai ar kelioms genetiškai svetimoms organizmui medžiagoms po kartotinio sąlyčio su jomis. Alergiją sukeliantis svetimkūnis vadinamas alergenu. Alergenas paprastai nėra organizmui kenksminga medžiaga. Alerginė reakcija kyla dėl to, kad žmogaus imuninė sistema klaidingai priskiria alergeną organizmui kenksmingoms medžiagoms ir ima gaminti prieš jį nukreiptus antikūnus. Pakartotinai į organizmą patekus specifiniam alergenui, gali įvykti alerginė reakcija. Alerginė reakcija gali įvykti odoje, kvėpavimo takuose, virškinimo sistemoje ir kitose kūno vietose. Vieniems žmonėms alergiją sukelia vienokie alergenai, kiti jautrūs kitokiems. Dažnas veiksnys, lemiantis alergenų atsiradimą, – paveldėjimas. Alergenais gali būti augalų žiedadulkės, dulkių erkutės, maisto produktai, vaistai, naminiai gyvūnai.
???Pavasaris ir vasara – tai laikotarpis, kurio metu gali pablogėti alergiškų žiedadulkėms žmonių savijauta dėl gausaus augalų žydėjimo. Žiedadulkių koncentracija ore būna padidėjusi nuo kovo iki spalio mėnesio, todėl šiuo laikotarpiu žmonėms, turintiems padidintą jautrumą tam tikroms žiedadulkėms, prasideda arba atsinaujina alerginės ligos, tokios kaip alerginis rinitas ir bronchų astma.
???Pajutus alerginės reakcijos simptomus, reikėtų kreiptis į gydytoją pagalbos. Gydytojas, atlikęs tyrimus ar odos jautrumo testus ir nustatęs, kokios medžiagos sukelia alerginę reakciją, padės jums išvengti šių alergenų. Jeigu paskirti medikamentai nepadeda, gydytojas gali rekomenduoti imunoterapiją. Jos metu 2-5 metus iš eilės nuolat bus atliekamos išgryninto alergeno ekstrakto injekcijos. Šiuo gydymu siekiama palengvinti pasireiškiančius alergijos simptomus, tačiau efektyviausia priemonė yra – alergeno pašalinimas.
???Alergijos gydymas yra sudėtingas procesas, kurio viena pagrindinių sudedamųjų – vengti kontakto su alergenu.
???????????????
Todėl pateikiame keletą patarimų, kaip pakoregavus įpročius, padėti sau pačiam. ??
✔️Kadangi žiedadulkių daugiausia tvyro ore iki 10 val. ryto ir saulei leidžiantis, todėl gryname ore linkusiam į alergiją geriausia būti ankstyvą popietę.
✔️Venkite lankytis gausiai žydinčiose vietovėse, ypač saulėtą, vėjuotą dieną.
✔️Stiprinkite imunitetą. Kuo stipresnė žmogaus imuninė sistema, tuo lengviau įveikiami negalavimai. Paūmėjus alergijai rekomenduojama vengti pervargimo, išsekimo, nemigos, įtampos ir streso, nenatūralaus ir sunkiai virškinamo maisto.
✔️Venkite vabzdžių įgėlimo.
✔️Rekomenduojama vėdinti namų, biuro patalpas, automobilį ne praveriant langus, o naudojant kondicionierių.
✔️Grindis ir baldus reikėtų valyti drėgnuoju būdu. Patariama kasdien siurbti kilimus ir dažnai keisti patalynę. Taip pat rekomenduojama įsigyti geros kokybės patalynę, kurioje nesiveistų erkutės ir nesikauptų kiti alergenai.
✔️Skalbinius rekomenduojama džiovinti uždaroje patalpoje, nes lauke jie kaups žiedadulkes, pelėsius, dulkes ir kitus alergenus.
✔️Nešiokite akinius. Jie apsaugos akis ne tik nuo žiedadulkių, bet ir nuo UV spindulių poveikio. Dirbtinės ašaros ar akių lašai padės išplauti alergenus iš akių.
✔️Nenaudokite kosmetikos priemonių, kuriose yra augalinės kilmės komponentų.
✔️Šienligės sezono metu vartokite daugiau vitamino C. Jis mažina histamino lygį kraujyje, kuris ir sukelia alergines reakcijas.

???????????????

Skip to content